Need for Speed: Most Wanted (2012)
Рейтинг гри
9.0
Рейтинг користувачів
6.5
Загальна оцінка
7.7
Постав свою оцінку грі!:
N/A
Реліз: 30.10.2012

Need for Speed: Most Wanted (2012)

Жанри: Гонки Виробник: Сriterion Games
Плюси
  • Відчуття шаленої швидкості
  • Класна ігрова фізика
  • Велика площа ігрового світу
  • Якісне графічне виконання
Мінуси
  • Нав’язливий інтерфейс
  • Одноманітність

Гоночна серія Need For Speed – одна з найдавніших ігрових франшиз, яка бере свій початок у далекому 1994 році. За майже 20 років свого існування «Жага швидкості» пережила безліч реінкарнацій та метаморфоз, але далеко не усі ігри серії отримали прихильність ґеймерів. У пошуках нових ідей ЕА частенько доручала розробку чергової частини новим студіям, кожна з яких втілювала у грі своє бачення шалених перегонів. Отримавши можливість створити черговий NFS, компанія Criterion, відома, у першу чергу, своєю серією Burnout, за ідеями далеко не бігла. Так,для розробки Need for Speed: Hot Pursuit, що вийшла у 2010 році, крітеріонівців надихнула неперевершена третя частина НФС. Ну, а цьогорічний реліз – це нащадок чи не найкращої Need for Speed цього покоління, а саме Most Wanted 2005 року

Відверто кажучи, переглядаючи трейлериNFS: Most Wanted, автор цього огляду не розраховував на щось цікаве, адже за останні роки ця чудова серія гоночних ігор стала вщент аркадною і зовсім нецікавою. Більше того, Criterion Games ну дуже вже люблять всюди пхати свої улюблені тейкаути, коли грасповільнюється, щоб показати гравцеві, як видовищно він розтрощив суперника об дерево чи узбіччя. Така фішка класно працювала у Burnout, та у NFS 2010 рокувона виглядала як не пришийкобиліхвіст іпостійнозбивалазадоволеннявідшвидкості.Та при розробці Most Wanted крітеріонівцімайжепозбулися тіней свого минулого і таки зосередилися на ЖазіШвидкості. У результаті вийшло щось вельми непогане і варте уваги любителів перегонів.

На відміну від попередніх частин серії, у цьогорічній NFS немає ані сюжету, ані тюнінгу, ані реалістичної фізики. Зате є величеньке місто, чудова графіка, та купа ліцензійнихавтівок, багато з яких потрібно просто знайти у місті, після чого кататися на них можна досхочу. Для кожного авто розробники приготували по п’ять заїздів, кожний з яких відкриє той чи інший апґрейдтехнічних характеристик. Візуальний тюнінг у грі відсутній, можна хіба що змінити колір автівки. Самі ж заїзди, незважаючи на доволі велику площу ігрового світу, частенько повторюються.

ҐеймплейNeed for Speed: Most Wanted саме такий, який і має бути у аркадної гонки: швидкий та з частенькими викидами адреналіну. Гра дозволяє одразу відчути шалений драйв, оскільки швидкісні тачанки доступні з самого початку. Важко сказати, добре це, чи погано. З одного боку, аркадні автогонщики, сідаючи за віртуальне кермо у новій грі, частенько хочуть якомога скоріше отримати задоволення від швидкості. З іншого, відсутність якоїсь цілі дещо розчаровує, адже в оригінальній Most Wanted було вельми цікаво просуватися угору Чорним Списком, кидаючи виклик щоразу крутішому гонщику. Так, тут також є список із десяти кращих гонщиків міста, кожного з яких потрібно перемогти, відібравши його автомобіль, та реалізована ця фішка скоріше як додаток, а не як мета проходження.

Як і раніше, протягом гонки автомобілі суперників можна тимчасово виводити з ладу, штовхаючи їх на узбіччя або спрямовуючи ударами корпусу у перешкоди. Criterion позбулися набридливих камер тейкдаунів, проте залишили не менш набридливі камери смерті у моменти, коли авто гравця потрапляє у аварію. Від ударів машини пошкоджуються, та на ходову частину пошкодження не впливають. Сповільнити гонщика можуть хіба що викладені поліцією шипи, та навіть з двома пробитими колесами наздогнати суперника і втекти від переслідувачів цілком можливо. До того ж, варто гравцеві тільки проїхати крізь ремонтну майстерню, як його авто моментально перетвориться із швидкісної гори брухту на новеньку машинку без жодної подряпини – ще один аркадний елемент, без якого оригінальна Most Wanted спокійнісінько обходилася. Продовжуючи порівняння з попередніми частинами, варто зауважити, що гра стала більш вертикальною. Пересування гравця не обмежується дорогами та вулицями, натомість додана величезна кількість усіляких трамплінів і позашляховихлокацій, як то паркінги, підземні тунелі, кораблі, пляжі, тощо. Чималу порцію задоволення отримуєш від стрибків крізь біґ-борди з логотипом ненависної усьому православному ґеймерствуElectronic Arts.

Не менше задоволення приносить гра у лови з місцевими органами правопорядку. Коли рівень переслідування підвищується до максимального і копи починають перегороджувати дороги броньованими автомобілями SWAT, залишитися непійманим стає вельми складно.

Розробники доклали багато зусиль для того, щоб ґеймеру ніколи не доводилося відриватися від керування автомобілем. Система Easydriveдозволяє отримати моментальний доступ до усіх знайденихгравцем машин, гонок та апґрейдів. Змінити шини та трансмісію можна навіть протягом гонки, щоправда, це, частіше за все, призводить до втрати пильності і прикрої аварії.

Мультиплеєр дозволяє насолодитися перегонами у компанії друзів. Різноманітні ігрові режими спонукатимуть гравця швидко їздити і високо стрибати. Щоправда, наш досвід мультиплеєрної гри було швидко зіпсовано автопідбором російськомовної групи суперників і бридким «ВЫ ВСЕ – Г*ВНО»у динаміках.Саме тому грати радимо тільки з друзями.

Графічно гра виглядає мало не бездоганно. Приємний ефект глибини різкості ледь помітно розмиває дальні об’єкти, калюжі на дорозі реалістично віддзеркалюють навколишній світ, а деталізація автомобілів тягне на тверду п’ятірку. Світ NFS: Most Wanted цікаво досліджувати у пошуках нових машин, споглядаючи видовищні краєвиди та знаходячи нові локації.Перед кожною гонкою гравцеві показують класно зрежисованийролик, та через повторюваність самих гонок, ролики з часом починають повторюватися і навіть трохи набридають.

Ігрова фізика більше за все нагадує NFS: Hot Pursuit:вона тішить своєю драйвовоюнереалістичністю. Гравець виконуватиме неймовірно видовищні стрибки та дрифти, і його автозавжди виходитиме цілим із швидкісних аварій. Вона не вимагає майстерності від гравця і дозволяє найказуальнішимказуалам швиденько освоїтися і вигравати перегони. Ґеймерам-ентузіастам старої доброї NFS III не до вподоби це спрощення, та, мабуть, від нього вже нікуди не дітися.

Разом зі спрощенням до недоліків гри віднесемо дещо нав’язливий інтерфейс: прямо з машини гравця вилізають всілякі іконки, а чекпойнти висять величезними табло прямо у повітрі –мабуть,для того, щоб навіть сліпий не пропустив.

Need for Speed: Most Wanted – це чудовий представник сучасних аркадних гонок. Попри недоліки інтерфейсу та курс на цілковите спрощення, гра приносить величезне задоволення від перегонів і однозначно задовольняє нестримну жагу до швидкості. PlayUA рекомендує.


Відеоогляд Need for Speed: Most Wanted (2012)

Автор та монтаж: Микола "Сонячний" Орос
Голос: Олекса "Сновида" Мельник
Редактор: Ліда "Вогнекиця" Кундис