The Walking Dead: Episode 5 - THE END
Рейтинг гри
9.0
Рейтинг користувачів
9.5
Загальна оцінка
9.3
Постав свою оцінку грі!:
N/A
Реліз: 21.11.2012

The Walking Dead: Episode 5 - THE END

Жанри: Пригодницькі ігри Виробник: Telltale Games
Плюси
  • Дорослий сюжет
  • Глибокі персонажі
  • Драматичний екшн
  • Важкі моральні дилеми
Мінуси
  • Слабка графіка

Ось і підійшов до кінця перший сезон чудового ігрового серіалу від Telltale Games. «І мертві підуть» занурили нас у захопливу, напружену та зворушливу історію та спромоглися повернути зацікавлення до занепалого жанру пригодницьких ігор. Проходячи гру, епізод за епізодом ми забуваємо, що більшість часу дивимось інтерактивне кіно із мінімальним ґеймплеєм за принципом “натисни ґудзик X, щоб виграти” та з головою поринаємо у перипетії сюжету, хвилюємося з героями, робимо важкі вибори та нелегкі жертви.

Ми повертаємось до серіалу тієї ж миті, як залишили героя в четвертому епізоді. Маленька Клементина в смертельній небезпеці і Лі готовий розірвати на шматки будь-кого, хто стане на його шляху до дівчинки.  Важко поранений, оточений мертвяками, починаючи із перших хвилин нового епізоду, йому доведеться зробити дуже нелегкий і болючий вибір, що вплине на розвиток усієї подальшої гри. П'ята частина вийшла найбільш короткотривалою із усіх. Це пов'язано із мультиваріативністю проходження, і впливом попередніх рішень гравця. Адже тепер кількість напарників Лі, їх взаємодії і навіть фізичний стан героя залежатимуть від виборів гравця протягом всього серіалу.
З іншого боку ґеймплей все ж залишається напрочуд лінійним. До тої міри, що герой інколи не здатний хоч якось збочити із сюжетний рейок, тільки повільно рухатись уперед . Обхідні шляхи та альтернативні варіанти вирішення завдань мінімальні, а низький рівень складності не навантажує ані мозок, ані руки.

Сюжет – це найсильніша частина, осердя гри. Проте розповідати про нього значить безжально спойлерити, і перекреслити все задоволення. Навіть скріншоти здатні показати забагато… Зазначимо лише, що усі персонажі та їх складні взаємодії будуть повністю розкриті, а всі сюжетні гілки пояснені і доконані. Фінал дорослий, без надлишкової музики та пафосу. У грі на вас чекає правильна комбінація діалогів, драматичних сцен та екшену у точно виважених пропорціях. Одна із битв із мертвяками взагалі вартує достойного місця у списку найепічніших побоїськ в історії відеоігор. А зворушливе спілкування Клем із Лі та загалом пропрацьованість цієї героїні висуває її на один щабель із найцікавішими ігровими персонажами.

Графіка у грі, звичайно, не змінилась, хіба що підправили «смикану» анімацію в деяких моментах. Ситуацію також компенсує доброякісна режисура та озвучення. Музики небагато але вона добре підібрана і відповідає моменту. Чекати іншого і не було сенсу, усі п'ять епізодів -- частинки одного пирога.

Після фінальних титрів хочеться аплодувати і вигукувати овації. Однозначно одна із найкращих інтерактивних пригод цього року, Walking Dead: the game йде на рівних із однойменним серіалом та коміксом, а в чомусь їх навіть перевершує. Купуйте -- не пожалкуєте. А ми з нетерпінням чекаємо продовження, на яке неоднозначно натякає фінальний ролик.

Автор: Андрій Snumryk Драган