Warlock Master of the Arcane
Рейтинг гри
8.0
Рейтинг користувачів
7.5
Загальна оцінка
7.8
Постав свою оцінку грі!:
N/A
Реліз: 08.05.2012

Warlock Master of the Arcane

Жанри: Покрокова стратегія Виробник: Ino-Co Plus
PC
Плюси
  • Знайомий світ Majesty
  • Багатий спектр тактичних можливостей
  • Приємний дизайн
  • Зручне керування
Мінуси
  • Застаріла графіка
  • Неоригінальність

Хтось каже «чарівник», хтось скаже «чаклун» та зараз ми поговоримо про великого мага, який вирішив підкорити свій світ і здолати усіх на своєму шляху. Отож до твоєї уваги Warlock Master of the Arcane – чудова покрокова стратегія з відголосками світу Majesty.

ТИ! ОБОВ'ЯЗКОВО! ПРОЙДЕШ!

У цій грі твоя головна мета - узяти під контроль Арданію і сусідні світи, змітаючи усе на шляху твоєї імперії. В Арданії здавна існувала династія Великих королів, але вона згасла і Великі Маги почали боротьбу за владу. Тобі доведеться виступити в ролі одного з них, щоб раз і назавжди перемогти ворогів і створити свою магічну імперію. Власне, на цьому сюжет закінчується і починається ґеймплей.

Цивілізація? Ні, не чув.

У грі присутні три добре відомі з Majesty  раси – Нечисть, Монстри та Люди. Нечисть – це невмирущі мерці та чудовиська, які не знають спокою. Монстри – це строкате збіговисько різноманітних кровожерливих тварюк. Люди представлені хоробрими лицарями та рейнджерами. Після вибору готового, або створення свого персонажа поринаємо у гру.

Так от звідки бере коріння славетний Нью-Йорк

Основне завдання - захоплення та створення нових міст, а також їх удосконалення. Для цього у грі є декілька видів ресурсів. Перший з них – це золото, за яке, власне, і будуємо будівлі та наймаємо війська, є ще їжа, кількість якої обмежена. Мана слугує для проголошення могутніх заклятть, а очки дослідження, для їх вивчення. Ще по тактичній мапі розкидані додаткові ресурси, захопивши які ми отримаємо різноманітні бонуси.

І неодмінно якась паскуда розпочне війну

У грі значну роль відіграють міста, які, як і в Цивілізації, потрібно захоплювати і розвивати. При цьому краще чітко визначити на яку галузь працюватиме місто, адже місця під будівництво обмежені гексами які воно займає, тож, перш ніж побудувати ринок чи магічну вежу, краще добре подумати. Адже будівлі одного типу суттєво підсилюють, чи доповнюють одне одного. Тож краще щоб одне місто постачало достатньо їжі, інше гроші чи ману, або слугувало для найму солдатів.

У Warlock Master of the Arcane присутні певні дипломатичні можливості. Хоча тут не можна побачити такого спектру дій як в Medieval II - Total War, та укласти союз, чи договір про ненапад все ж можна.

"Захопливі" ефекти

У грі є пантеон з восьми божеств, прихильність,чи ненависть яких доволі відчутно пливає на гру. Здобувати прихильність можна будівництвом храмів на спеціальних ділянках мапи, чи виконанням завдань, які інколи надходять від богів. При збільшенні прихильності одного бога, ставлення інших поступово погіршується. Хоча деякі боги з самого початку не люблять певну расу (Богиня життя ненавидить нечисть, а Бог Чуми – людей). Тож перш ніж обрати покровителя слід зважити на свій стиль гри та божественні ефекти, які хочеш отримати.

Що стосується бойового ґеймплею, то він мало чим відрізняється від  Civilization V та інших покрокових стратегій. Облога міст складається з двох етапів. На першому ми вбиваємо усі ворожі загони в межах території міста, а на другому руйнуємо замок, який при цьому намагається відбиватися стрілами.

Твої війська пересуваються по тактичній мапі по гексах. Гекс – шестикутна ділянка тактичної мапи. Швидкість пересування військ залежить від їх виду та типу місцевості по якій війська рухаються (по рівнині юніти рухаються набагато далі, ніж, наприклад, по болотах).

Якийсь інтерфейс

Залежно від обраної раси та божества можна отримати зовсім різні армії. Армія нечисті поглинає ману і повільна, але має імунітет до отрути, а скелети  - ще й до стріл. Армія монстрів – швидка і дешева, але потребує багато їжі. Людська ж армія має наяйбагатший вибір юнітів, але найдорожча в утриманні. Посилювати армію можна найманцями, або за допомогою божественних героїв, якщо захопиш особливі області і побудуєш храми. Ще в містах можна будувати будівлі, які покращать зброю юнітів, або її зачарують, що надасть їй зовсім нових властивостей.  Ще є великий спектр заклять, які можуть суттєво допомогти у боротьбі з ворогами: від слабеньких, до таких, що одним махом можуть знищити ворожі війська.

Стінка на стінку

Битви відбуваються просто на стратегічній мапі і їх масштаб різниться від невеличких сутичок, до епічних битв, які вимагатимуть від гравця усього його тактичного хисту і дуже нагадують  Civilization V.

Що до графіки, то хоча вона й трохи застаріла, та на гарно промальовану тактичну мапу і юніти приємно дивитися. На музичний супровід гри під час проходження не звертаєш уваги і він губиться десь серед інших враженнь від гри.

Загалом Warlock Master of the Arcane це покрокова стратегія у яку хочеться грати знову і знову. Чудова тактична мапа, що милує око, знайомі деталі з Majesty та ґеймплей з Civilization V роблять цю гру незабутньою. Отож якщо ти фанат покрокових стратегій, фентезі чи всесвіту Majesty, то мусиш випробувати свої сили у цій грі.

Автор: Рома Береговий