Gothic
Torchlight
Max Payne 3
Prince of Persia: Forgotten Sands
Prince of Persia: The Two Thrones

Gothic

Gothic! Ти, звичайно, чув про цю гру, але чи грав у неї? «Готику» вважає шедевром ціла армія фанатів, хоч і вони визнають, що не все у ній так до...

Torchlight

Огляд гри: Torchlight Як тобі відомо, уже не за горами вихiд чудової та свiженької Torchlight 2. Та поки ми вбиваємо час у очiкуваннi забавки, давай зг...

Max Payne 3

Max Payne 3 – це продовження чудової серії шутерів від третьої особи. У далекому 2001 році молода фінська студія Remedy подарувала світу незабутн...

Prince of Persia: Forgotten Sands

На хвилі популярності Пригоди Принца Персії не закінчуються, хоч як би її розробники з «Ubisoft» не концентрувалися на продовженні серії і...

Prince of Persia: The Two Thrones

До Персії з любов’ю Для кожного митця створення епічної оповіді – досить складне заняття, адже непросто зробити її такою, щоб читач, сл...
Cave Story
Рейтинг гри
9.0
Рейтинг користувачів
9.0
Загальна оцінка
9.0
Постав свою оцінку грі!:
N/A
Реліз: 22.11.2011

Cave Story

Жанри: Платформер, RPG Виробник: Studio Pixel
Плюси
  • фантастичний сюжет вартий цілої книги або меріалу
  • яскраві оригінальні персонажі
  • велика кількість досліджуваних локацій
Мінуси
  • дещо неточне керування

Cave Story – історія маленьких милих рожевих кроликів із маленького милого селища, що мирно розкинулось на дивному, проте затишному летючому острові, в долині, де процвітає любов та вмиротворення на широких, зелених та родючих берегах тихоплинної, багатоводної, повної риби та всякої живності річки. Історія про любов та дружбу, хоробрість та відвагу, справедливість та взаємодопомогу, а також про підлість та підступність. Про лихі плани і порятунок світу. Відновлення спрведливості. Гра – приклад і наставник для гравця, а також провідник і порадник у житті. Адже тільки той, хто скінчить останній рівень – може з гідністю назвати себе справжнім жителем племені Міміґа, а також милим рожевим кроликом, якому добре відомі перечислені вище чесноти.

Отже, прочитавши перший абзац, із нами залишились справжні інді-ґеймери. Шана вам, бо решта, після пізнання такого сюжету, безперечно звалили шпілити Бетмена або Скайрим. Дякуємо справжнім шанувальникам забавок від незалежних розробників. Разом ми – сила. Нас не лякає ані піксельна графіка «привіт квадратні пики», ані звуки «привіт Денді», ані сюжет «привіт милі рожеві кролики». Адже по суті сказане у вступі – правда =). Сюжет Cave Story полягає саме у порятунку милих рожевих кроликів зокрема та світу загалом від злого та підступного Доктора (Гауса, Хто чи Айболитя – обираєте на свій розсуд, якщо не до вподоби таке пересічне японське ім’я, як Фуюхіто).

Відсіявши не зовсім та не повністю справжніх інді-ґеймерів, вітаємо останніх героїв. Батьківщина вас не забуде. А гра про зайців принесе масу задоволення та веселощів.

Стрибати та стріляти – основний набір вмінь головного героя гри. Класичний платформер. Та що тут цікавого? Не повірите, але найцікавіше у грі – це сюжет. Так-так, саме про тих зайців. Як робот із зовнішнього світу, ви, нажаль, нічого не пам’ятаєте, тому, щоб не нудьгувати, постійно доводиться вирішувати заячі проблеми. Допомагати їм, рятувати їх, а інколи й відлупцювати одного-двох зайців-мутантів, звичайно ж, задля порятунку інших. (Зайці – мирні створіння, квіточки вирощують. Та хто знав, що червоні квіти – лютий мутаген, від якого зайцям стріху зносить.)

Для виконання цих шляхетних місій, як і в кожній подібній грі, передбачено зброю. Одним із цікавих механізмів у Cave Story – є прокачка. Вона своєрідна. Підбирайте із ворогів жовті трикутнички – очки досвіду. Піднімаючи рівень від 1 до 3, зростає потужність вашої зброї. Якщо на першому рівні ледве горобців ганяти зможете, то на третьому – кожен заєць здаля бачитиме, у кого залізні... нерви. Піймавши кулю, розгубите ті геометричні фігури, а окрім зменшення життя, зменшиться і потужність зброї. Тому поранений – значить небоєздатний.

Із просуванням у грі зустрічатиметься багато зброї. Різні персонажі запропонують вам обмін. Деякі угоди будуть доволі вигідними, а ґаджети – корисними. Як от, наприклад, реактивні чоботи чи капсули із життям. Розмір максимального рівня життя, на щастя, можна тільки збільшувати. На відміну від рівня прокачки, який, чомусь, постійно коливається.

Одні персонажі посилають вас до інших: того врятуй, того знайди, туди піди, тому допоможи. Сумувати ніколи. Бо треба знайти 4 цуценят тієї старенької. Чи їх було 5? На те вона й старенька, щоб не пам’ятати... Квести та завдання роблять гру такого жанру особливою. Є завдання обов’язкові, є додаткові. А в діалогах є варіанти відповіді. Плюс своєрідна «прокачка», ось вам справжня RPG, хоч і у 2D.

Про традиційні фішки із платформерів розробник Pixel теж не забув. Похід в те чи інше місце звичайно ж закінчується сутичкою із Босом. І тут вам не равликоподібний дракон із Маріо. Протягом гри не раз траплятиметься нагода натовкти пику розлюченому телевізору. Боротьба з телебаченням? Дивний збіг, чи прихований підтекст?

Крім зомбоящика, треба здолати й багатьох інших персонажів, вигадуваних протягом 5 років талановитим японцем. А зрідка і вуханя доведеться помотлошити. Все задля безпеки інших.

Старі персонажі стають рідними, кожен із своєю історією та характером. З’являються нові. Головоломки розплутуються, з’ясовуються одні питання, як от хто ви і що тут робите, з’являються інші. Інколи нагадує бразильський серіал, інколи – детективний роман. А біганина та стрілянина не дадуть забути що це лише платформерна інді-гра.

Розробник вклав чимало праці та уяви, зобразив у грі цілий світ зі своєю неповторною історією. Це гарно вдається, коли людина не має на меті особисте збагачення. Адже Cave Story – безкоштовна. Картинкою милуєшся, а саундтреки слухаєш - не переслухаєш. Арсенал музики такий же великий, як і кількість зайців в грі. Віднедавна, зарелізена у далекому 2004 Cave Story отримала нове графічне оформлення та звуковий супровід, що дозволить шанувальникам пригадати старі добрі часи, а новачкам – познайомитись із гарною грою. А Pixel’ю – нарешті отримати давно заслужену винагороду.