Raving Rabbids: Travel in Time
Rayman Origins
Cave Story
Need for Speed: The Run
Call of Duty: Modern Warfare 3

Rayman Origins

Існує ціла плеяда ігор, про які складно писати рецензії. І ця складність полягає не у складності проходження чи в тому, що автор рецензії ...

Cave Story

Cave Story – історія маленьких милих рожевих кроликів із маленького милого селища, що мирно розкинулось на дивному, проте затишному летючом...

Need for Speed: The Run

Серія Need for Speed, ледь оклигавши від провалу Undercover’а, розродилася непоганими Shift’ом та Hot Pursuit’ом і пообіцяла у новенький The Run упхати графі...

Call of Duty: Modern Warfare 3

Встати. Суд іде. Головуватиме суддя - PlayUA. О: Так, що у нас тут? А, знову ви, як же ви мене задовбали! Сьогодні ВКОТРЕ справа про батломанів, ...
Cave Story
Рейтинг гри
9.0
Рейтинг користувачів
9.0
Загальна оцінка
9.0
Постав свою оцінку грі!:
N/A
Реліз: 22.11.2011

Cave Story

Жанри: Платформер, RPG Виробник: Studio Pixel
Плюси
  • фантастичний сюжет вартий цілої книги або меріалу
  • яскраві оригінальні персонажі
  • велика кількість досліджуваних локацій
Мінуси
  • дещо неточне керування

Cave Story – історія маленьких милих рожевих кроликів із маленького милого селища, що мирно розкинулось на дивному, проте затишному летючому острові, в долині, де процвітає любов та вмиротворення на широких, зелених та родючих берегах тихоплинної, багатоводної, повної риби та всякої живності річки. Історія про любов та дружбу, хоробрість та відвагу, справедливість та взаємодопомогу, а також про підлість та підступність. Про лихі плани і порятунок світу. Відновлення спрведливості. Гра – приклад і наставник для гравця, а також провідник і порадник у житті. Адже тільки той, хто скінчить останній рівень – може з гідністю назвати себе справжнім жителем племені Міміґа, а також милим рожевим кроликом, якому добре відомі перечислені вище чесноти.

Отже, прочитавши перший абзац, із нами залишились справжні інді-ґеймери. Шана вам, бо решта, після пізнання такого сюжету, безперечно звалили шпілити Бетмена або Скайрим. Дякуємо справжнім шанувальникам забавок від незалежних розробників. Разом ми – сила. Нас не лякає ані піксельна графіка «привіт квадратні пики», ані звуки «привіт Денді», ані сюжет «привіт милі рожеві кролики». Адже по суті сказане у вступі – правда =). Сюжет Cave Story полягає саме у порятунку милих рожевих кроликів зокрема та світу загалом від злого та підступного Доктора (Гауса, Хто чи Айболитя – обираєте на свій розсуд, якщо не до вподоби таке пересічне японське ім’я, як Фуюхіто).

Відсіявши не зовсім та не повністю справжніх інді-ґеймерів, вітаємо останніх героїв. Батьківщина вас не забуде. А гра про зайців принесе масу задоволення та веселощів.

Стрибати та стріляти – основний набір вмінь головного героя гри. Класичний платформер. Та що тут цікавого? Не повірите, але найцікавіше у грі – це сюжет. Так-так, саме про тих зайців. Як робот із зовнішнього світу, ви, нажаль, нічого не пам’ятаєте, тому, щоб не нудьгувати, постійно доводиться вирішувати заячі проблеми. Допомагати їм, рятувати їх, а інколи й відлупцювати одного-двох зайців-мутантів, звичайно ж, задля порятунку інших. (Зайці – мирні створіння, квіточки вирощують. Та хто знав, що червоні квіти – лютий мутаген, від якого зайцям стріху зносить.)

Для виконання цих шляхетних місій, як і в кожній подібній грі, передбачено зброю. Одним із цікавих механізмів у Cave Story – є прокачка. Вона своєрідна. Підбирайте із ворогів жовті трикутнички – очки досвіду. Піднімаючи рівень від 1 до 3, зростає потужність вашої зброї. Якщо на першому рівні ледве горобців ганяти зможете, то на третьому – кожен заєць здаля бачитиме, у кого залізні... нерви. Піймавши кулю, розгубите ті геометричні фігури, а окрім зменшення життя, зменшиться і потужність зброї. Тому поранений – значить небоєздатний.

Із просуванням у грі зустрічатиметься багато зброї. Різні персонажі запропонують вам обмін. Деякі угоди будуть доволі вигідними, а ґаджети – корисними. Як от, наприклад, реактивні чоботи чи капсули із життям. Розмір максимального рівня життя, на щастя, можна тільки збільшувати. На відміну від рівня прокачки, який, чомусь, постійно коливається.

Одні персонажі посилають вас до інших: того врятуй, того знайди, туди піди, тому допоможи. Сумувати ніколи. Бо треба знайти 4 цуценят тієї старенької. Чи їх було 5? На те вона й старенька, щоб не пам’ятати... Квести та завдання роблять гру такого жанру особливою. Є завдання обов’язкові, є додаткові. А в діалогах є варіанти відповіді. Плюс своєрідна «прокачка», ось вам справжня RPG, хоч і у 2D.

Про традиційні фішки із платформерів розробник Pixel теж не забув. Похід в те чи інше місце звичайно ж закінчується сутичкою із Босом. І тут вам не равликоподібний дракон із Маріо. Протягом гри не раз траплятиметься нагода натовкти пику розлюченому телевізору. Боротьба з телебаченням? Дивний збіг, чи прихований підтекст?

Крім зомбоящика, треба здолати й багатьох інших персонажів, вигадуваних протягом 5 років талановитим японцем. А зрідка і вуханя доведеться помотлошити. Все задля безпеки інших.

Старі персонажі стають рідними, кожен із своєю історією та характером. З’являються нові. Головоломки розплутуються, з’ясовуються одні питання, як от хто ви і що тут робите, з’являються інші. Інколи нагадує бразильський серіал, інколи – детективний роман. А біганина та стрілянина не дадуть забути що це лише платформерна інді-гра.

Розробник вклав чимало праці та уяви, зобразив у грі цілий світ зі своєю неповторною історією. Це гарно вдається, коли людина не має на меті особисте збагачення. Адже Cave Story – безкоштовна. Картинкою милуєшся, а саундтреки слухаєш - не переслухаєш. Арсенал музики такий же великий, як і кількість зайців в грі. Віднедавна, зарелізена у далекому 2004 Cave Story отримала нове графічне оформлення та звуковий супровід, що дозволить шанувальникам пригадати старі добрі часи, а новачкам – познайомитись із гарною грою. А Pixel’ю – нарешті отримати давно заслужену винагороду.