Omerta: City of Gangsters
Рейтинг гри
6.0
Рейтинг користувачів
6.6
Загальна оцінка
6.3
Постав свою оцінку грі!:
N/A
Реліз: 12.02.2013

Omerta: City of Gangsters

Жанри: Стратегії, RPG Виробник: Haemimont Games
Плюси
  • Конфігурування сюжету
  • Деталізація світу
  • Цікава бойова система
Мінуси
  • Затягнутість економіки

Omerta: City of Gangsters — занудство економіки

Були ж колись часи, коли всі іммігранти США вірили в «американську мрію». А гра OmertaCity of Gangsters може перенести нас в ті часи, в тіло такого іммігранта. Хоча ми граємо не за простого втікача від долі, а за справжнього італійського ґанстера. Відповідно, шлях до мети у нас не лежатиме через важку працю, а через вбивства, пограбування, вимагання і підстави, що теж доволі непросто.

Події відбуваються у 20-их роках. Створивши свого героя, а можливих конфігурацій багацько, ти прибуваєш у Атлантик-сіті зі стандартними п’ятьма баксами у кишені. Одразу тебе кидає у вир життя ґанстера і починається гра.

Сюжет

Передісторія у грі досить чітко окреслена — ти іммігрант з Італії, вся твоя сім’я на батьківщині — мафія. Але, що цікаво та приємно, події, які розгортались протягом нашого італійського життя, ми обираємо собі самотужки. На кожному визначному етапі життя на вибір є кілька варіантів подій, і їх наслідків, тож у результаті конфігурування героя можна отримати підсилення тої чи іншої риси нашого віртуального Дона.

Проте далі все йде вже за чітко прописаним планом. У грі є 20 локацій, і на кожній ми намагаємось заснувати свою «Маленьку Італію». Але з бандою стаються різні неприємні події, які змушують покинути всі досягнення і перебиратись на іншу локацію.

Кожен такий район міста має свої особливості та інфраструктуру. Постійно доводиться боротись із угрупованнями, що вже панують на території і не збираються поступатись місцем. Також ці банди-конкуренти мають свої особливості. Залежно від того чи це поліція, чи куклус-клан, ваші варіанти вирішення суперечок із ними впливають на авторитет і довіру.

Однак, для того, щоб переїхати в інший район після карколомної перемоги над суперниками, потрібно підзаробити грошенят. І це, в даній грі, дуже і дуже затягнуто. Якщо сюжетна частина локації забирає 15-30 хвилин, то збирання грошей займає 3-4 години. У цьому полягає найбільший недолік гри, гравцеві доводиться просто чекати і лиш вряди-годи вносити деякі корективи у бізнес.

Ґеймплей

Умовно витрата часу на гру поділяється на дві частини. Підйом і розбудова бізнесу та перестрілки.

Перше, а саме бізнес — це звичайна економічна стратегія. Доводиться збирати гроші, будувати підприємства, покращувати стосунки із партнерами. Але це не так просто, гра відрізняється дуже великою кількістю факторів, що впливають на заробіток банди. Це і стосунки з партнерами, конкурентами, ворогами, поліцією, з контрабандистами і ще багато з ким.

Спочатку все просто — дрібні гуральні приносять мало брудних грошей, але і привертають мало уваги. Далі веселіше — найприбутковішою у грі є Профспілка і на її ефективність вже впливають усі фактори, яких близько 20.

Наступна важлива частина ґеймплею — перестрілки. Це найбільш вдала і приємна частина. Чимось схоже на культову гру X-COM.Так само нам потрібно керувати підопічними, переховуючи їх від ворогів, використовувати перешкоди, стріляти, йти в рукопашну тощо.

Від стрілянини і тактичного совання персонажів по екрану можна отримати чисте ґеймерське задоволення! Розпочинаємо простими кулачниками, а в кінці отримуємо під командування і штурмовиків з автоматами, і снайперів з гвинтівками, і навіть вправних метальників ножів. Пророблено все дуже добре і від гравця вимагається використовувати всю хитрість помножену на інтелект.

Крім того кожен наш боєць має не тільки базові особливості, а з часом покращується і здобуває нові вміння. Перків для кожного класу бандита безліч, близько 50, і врешті можна «викачати» спражні машини для вбивств.

Графіка та звук

Графіка гри не викликає якогось захоплення, але це нівелюється деталізацією. За цим параметром найближче гра підібралась до такого франчайзу як серія The Sims. З легкістю та захватом можна слідкувати за персонажем і тим, як він домовляється за оренду приміщень, і як він з вікна автомобіля розстрілює крамницю конкурента, і як розважається на вечірці місцевої зірки. Оформлення повністю відтворює ту далеку епоху.

А ось звук у грі простий. Є основна блюзова тема, яка лунає увесь час — і в меню, і під час перестрілок. Інші звуки зроблені непогано і відповідають діям, але для однієї дії звук завжди теж один і згодом набридає.

Переваги та недоліки

Переваг, насправді, у гри багато. Це конфігурованість сюжету, деталізація графіки, надтонке налаштування вмінь персонажів та бойова система. Але справді один недолік зробив погоду грі і через нього вона годиться хіба для мультиплеєрних баталій із друзями.

Отже весь мінус гри, це незрозуміле і непотрібне розтягування тривалості проходження через необхідність просто збирати кошти. Начебто це потрібно і логічно. Але забирає вкрай багато часу і гра після першого чудового враження та насолоди для стратега набридає вже на 3-4 локації.

Висновок

Отже, гра Omerta: City of Gangsters — це стратегічний симулятор мафії. Перше враження складає про себе просто неперевершене. На передісторії гравця гра розпитує про все, що він хоче і що полюбляє. Вражає пропрацьованістю і деталізацією. Але згодом розчаровує одноманітністю та затягнутістю. Проходити її і просто грати самотужки — не рекомендуємо. Єдиний, наразі, реально нормальний і навіть веселий режим — гра у мультиплеєрі із другом. Хоч гру однозначно доопрацьовують, за тиждень вийшло три оновлення, сподіватися на зміну сюжету не доводиться.

Текст: bodyanuch
Монтаж: Павло pawklo Щур
Голос: Олекса snovyda Мельник

Гру для огляду надав магазин WaveGames